Pierwsi pacjenci na nowym bloku operacyjnym

Oficjalne otwarcie bloku operacyjnego z udziałem władz Szpitala oraz lekarzy chirurgów i anestezjologów mamy już za sobą. Pierwsi pacjenci zostali już na nim zoperowani.

Nowy blok to dwie sale operacyjne o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, rozbudowana pracownia endoskopowa oraz sala wybudzeń z czterema stanowiskami. Blok powstał na tyłach budynku głównego Szpitala i jest dobrze skomunikowany nie tylko z oddziałem chirurgicznym ale i Szpitalem.

Natomiast w miejscu starego bloku operacyjnego powstały sale zabiegowe i powiększona pracownia endoskopowa. Udało się również – w wyniku – budowy wyremontować i powiększyć oddział chirurgii. Obecnie pacjenci nie leżą na 5-łóżkowych salach lecz 4-łóżkowych.

Tuż obok bloku operacyjnego trwa obecnie budowa wewnętrznej apteki szpitalnej wraz z pracownią do przygotowywania żywienia pozajelitowego.

Kwota, którą trzeba było wyłożyć na budowę bloku i apteki wynosi 7,5 mln zł. Szpital za remonty płaci z własnych środków. ula/

otwarciepacjent