Ekologiczny spektakl Prekursora Artystycznego

„Uwaga!!! Zebra Z Przejścia Do Lasu Zbiegła” to edukacyjny spektakl, poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz podstawowym zagadnieniom z zakresu edukacji ekologicznej, kóory dla małych pacjentów naszego szpitala przygotował Prekursor Artystyczny z Krakowa.

Spektakle tej grupy artystycznej - z która szpital współpracuje od dawna - cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem najmłodszej części publiczności. Dzieci nie tylko czekają na występ artystów ale i biorą w nim czynny udział. krecik prekursor

Głównym celem przedstawienia jest promowanie i kształtowanie odpowiedzialnych oraz bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły, podczas jazdy rowerem i w trakcie wypoczynku na łonie natury.

Fabuła widowiska zbudowana jest wokół zabawnej historii, w której rozbrykana bohaterka – Zebra, znudzona przebywaniem w tym samym miejscu, postanawia porzucić swoje zajęcie i zakosztować uroków dzikiego życia w lesie. Jej ucieczka wprowadza wielkie zamieszanie na jezdni. W pościg za niesubordynowaną mieszkanką ulicy wyrusza niestrudzony Sygnalizator, emerytowany znak „Przejścia Dla Pieszych” oraz rozśpiewana Policjantka. Tymczasem Zebra nie znająca zasad zachowania się popada w szereg tarapatów, z których ratuje ją dzielny Leśniczy Kot.

Jak zawsze w imieniu Małych Pacjentów bardzo dziękujemy artystom za spektakl i ich zaangażowanie w przełamywaniu szpitalnej rutyny. ula/