Zamknij okno   X

Szanowni Pacjenci

Informujemy, że wznowiliśmy przyjęcia na wszystkie oddziały pediatryczne, w tym rehabilitację i psychiatrię oraz oddziały dla dorosłych: wewnętrzne, gastroenterologii oraz neurologii.
Funkcjonują również wszystkie poradnie oraz pracownie diagnostyczne, w tym pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Jednocześnie informujemy, że w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 proces udzielania świadczeń odbywa się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. W związku z tym prosimy o zachowanie na terenie Szpitala następujących zasad: nosimy maseczki ochronne, zachowujemy bezpieczny dystans i dezynfekujemy ręce. W oddziałach szpitalnych obowiązuje zakaz odwiedzin. Wyjątkiem są osoby towarzyszące dzieciom oraz pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki.

Szkolenie dla personelu: jak leczyć niedożywienie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej 5 serdecznie zapraszam na szkolenia dla dietetyków, lekarzy, pielęgniarek, studentów uczelni medycznych, które odbywają się w ramach finansowanego przez samorząd Dolnego Śląska programu ”Niedożywienie”. Szkolenia: „Rozpoznawanie i leczenia niedożywienia, żywność medyczna w leczeniu niedożywienia”.

Szkolenia prowadzi personel Ośrodka Żywienia Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej. Uczestnicy otrzymają certyfikaty i bezpłatne materiały edukacyjne. Patronat nad szkoleniami objęło Polskie Towarzystwo Żywienia Klinicznego.

Zgłoszenia proszę przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, tytuł naukowo/zawodowy, miejsce pracy/nauki, dane kontaktowe. Szkolenia prowadzone są w małych grupach. Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń.

Anna Zmarzły, kierownik OŻK,koordynator programu. (ula)